Friss topikok

Szebenyi István-móri rémálom-ahogy én láttam

Szebenyi István vagyok. Amatőr hadszíntér kutató. A véletlen folytán nevemhez fűződik a móri bizonyítékok megtalálása. Átlagember vagyok, egy extrém hobbival. Soha nem próbáltam ki a drogot, és még bizonyosan van egy halom dolog ami kimaradt az életemből, de ez így van jól... Foglalkozásom, és alkalmi foglalkozásaim felsorolása hosszadalmas volna. De szinte mindent kipróbáltam ami kemény és férfi munka. Voltam úszómester, kőműves, favágó, segédmunkás, ügynök, biztosítási vezető, alkusz, és még sorolhatnám... Nős vagyok, két gyermekem van. Igyekszem becsületesen felnevelni mindkettőjüket. Soha nem lógtam az Állam nyakán, holott néha ránk fért volna. Mindig csak annyit kértem mindenkitől, amennyi jár! Weboldalam: www.hadtortenet.hu Egy egyesület elnökeként próbálom összefogni az amatőr hadszíntérkutatókat. Különös érzékem van nem hétköznapi históriákba keveredni! Vannak dolgok, amelyekben következetesen következetlen vagyok... :-) E-mail: szerkesztoseg.hke@gmail.com

S.O.S. Metal Detector! Elvesztette? Megtaláljuk! Kérjen ajánlatot! Elhagytad a kulcscsomódat, elrejtett családi örökséged keresed? Vagy csupán egy legenda nyomába szegődnél? Kérésre házhoz megyünk! szerkesztoseg.hke@gmail.com

2009.12.17. 08:17 Johnny01

Kaiser Ede nem gyilkolt móron

Erre az ítéletre meglehetősen sokat kellett várni, de megszületett.
Annak figyelembevételével, hogy mi maradt a bűnlajstromában, meglehetősen szigorú ítéletet mértek rá.
Ezt annál is inkább állítom, mert a napokban olvastam egy esetről, amikor egy korábban szándékos emberölésért elítélt 14 év után szabadult, majd több késszúrással megsebesített egy eladót.
Akkor hogy is van ez?
Tudom, a bíró mérlegelhet...

Idézek egy cikket:


Kaiser Ede nem gyilkolt Móron

Kaiser Ede nem bűnös a 2002-ben elkövetett, nyolc halálos áldozatot követelő móri bankrablásban - mondta ki pénteken a Fővárosi Bíróság. Más bűncselekményekért ugyanakkor 18 évet kapott.

Másfél hónap híján öt éve ítélte el első fokon ténylegesen életfogytig tartó fegyházra a Fővárosi Bíróság Kaiser Edét a móri Erste Bank 2002. május 9-ei kirablásáért és nyolc ember meggyilkolásáért. Egy évvel később a Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta az ítéletet. Később a Legfelsőbb Bíróság Kaiser Ede felülvizsgálati kérelmét is elutasította. A hazai kriminalisztika történetének eddigi legtöbb áldozatot követelő rablógyilkosságának végére ezzel pont került. Legalábbis akkor mindenki azt hitte.

Tizenhat hónappal a jogerős ítélet kihirdetése után azonban Bolcsik Zoltán dandártábornok, a Nemzeti Nyomozó Iroda akkori igazgatója a rendőrség számára kínos bejelentést tett: "Lehetséges, hogy van a móri ügynek egy másik megoldása is". A Kaisert haláláig rács mögé küldő ítélet fényében nehezen értelmezhető mondat azt jelentette, hogy a rendőrség elfogta az "igazi móri gyilkosokat". Kasier és védője, Dezső Antal ügyvéd azonnal perújítást kezdeményezett, azonban csak tegnap, 32 hónappal a "másik megoldás" megtalálása után sikerült elérniük, hogy a Fővárosi Bíróság kimondja: Kaiser Ede nem bűnös a nyolc emberéletet követelő móri bankrablásban. Az általa korábban (az első móri perben) már beismert brutális kegyetlenséggel végrehajtott rablásban, valamint egy emberölés kísérletében azonban bűnösnek mondta ki a bíróság, és 18 év fegyházra ítélte. Az ítélet még nem jogerős. Az ügyész súlyosbításért, Kaiser Ede és védője enyhítésért fellebbezett.

Kaiser Edét és Hajdú Lászlót, 73 nappal a móri mészárlás után fogta el a rendőrség egy bűnöző társuk, Kiglics Attila vallomása alapján. Kiglics azt vallotta, hogy korábban Kaiser, Hajdú és ő tervezték a móri bankfiók kirablását, de végül elálltak a tervtől, mert őt körözték, s ezért nem akarta elhagyni Budapestet. Miután Kaisernek a bankrablás után hirtelen sok pénze lett, Kiglics azt hitte, Kaiser és Hajdú nélküle rabolt Móron.


A móri rablás idején többen be akartak menne a bankba, őket egy "biztonsági őrnek látszó" fiatalember küldte el, aki egy táblát is kitett, miszerint a bank műszaki okok miatt zárva. Miután többen felismerni vélték Kaiserben azt az ál-biztonsági őrt, aki a rablás ideje alatt az ajtóban állt, a rendőrség, majd később a bíróság is bizonyítottnak látta: ők (mármint Kaiser és Hajdú) és csakis ők követhették el a móri rablást. Az a tény akkor senkit nem zavart, hogy a bank bejárati ajtaján (ahol az ál-biztonsági őr a táblát tartotta) volt egy ujjnyom, de nem Kaiseré. Pedig a tanúk szerint az álőrön nem volt kesztyű. "Kizárt, hogy mások rabolják ki azt a bankot, amelynek a kirablását éppen azok a vádlottak tervezték, akik közül az egyik a rablás idején több szemtanú szerint ott állt a bank ajtajában", mondta az első fokú ítélet szóbeli indoklásakor Varga Zoltán bíró.

Tévedett. Bár három csepeli bűnöző, Kaiser, Hajdú és Kiglics tervezte, valójában a tatabányai Nagy László és Weiszdorn Róbert hajtotta végre a móri rablást. Ez akkor derült ki, amikor egy Veszprémben, 2003-ban meggyilkolt postás gyilkosa után nyomozva a rendőrség egy kisebb fegyverarzenált talált Tata közelében, egy bozótos területen. A zsákokból előkerült néhány hüvely, amelyeket a móri gyilkosságnál (is) használt fegyverekből lőttek ki.

A Nemzeti Nyomozó Iroda ekkor újra elővette a móri aktákat, és 2007 februrájában azonosította a "valódi gyilkosokat". Négy hónappal később Nagy László volt fegyőr felakasztotta magát a zárkájában, így egyedül Weiszdorn állt bíróság elé a móri gyilkosságokért. Első fokon őt is életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélték.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://szebenyiistvan.blog.hu/api/trackback/id/tr271603795

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása